Як вибрати чоловічий парфум: все, що треба знати
Обирати чоловічий аромат треба, спираючись на вік, пору року, стиль та, звичайно ж, особисті уподобання. Це — універсальний набір критеріїв, яким треба користуватися і при купівлі парфуму для себе, і при виборі продукту на подарунок. Дамо декілька важливих порад, які допоможуть у цій нелегкій справі.
Типи чоловічих ароматів за стійкістю
Для багатьох чоловіків важливо, щоб парфум був стійким. Цей показник залежить від того, скільки спиртової основи та ароматичних речовин у складі продукту. Концентрація цих компонентів визначає тип парфуму.
Духи
Характеризуються найвищою концентрацією аромату. Ефірні олії можуть займати до третини складу, а спирт — до 90%. Для духів характерні насичений запах та найдовша стійкість. Зазвичай достатньо 1-2 крапель, щоб досягти стійкого аромату з яскравим шлейфом. Тому духи — це не повсякденний продукт. Їх «носять» лише в особливих випадках.
Парфумерна вода
У її складі може бути до 20% ароматичних речовин та до 85% спирту. Аромат парфумерної води майже такий же насичений, як і в духів, але стійкість нижча. Загалом запах тримається не довше 8 годин. Парфумовану воду купують частіше, бо вона не така насичена і значно дешевша у порівнянні з духами. Багато відомих брендів створюють ексклюзивні аромати у цій ніші. Наприклад, французький парфумерний дім Creed пропонує Aventus edp — ексклюзивний шипрово-фруктовий аромат для впевнених у собі чоловіків.
Туалетна вода
У її складі до 12% ароматних речовин та до 80% спирту. Запах тримається до чотирьох годин, після цього зникає зі шкіри (до одязі він може триматися трохи довше). Туалетна вода здатна яскраво відкриватися, але її об’ємне звучання не таке глибоке, як у духів чи парфумерної води.
Вибір чоловічого аромату за «сімейством»
Сімействами ароматів називають групи продуктів з характерно вираженими особливостями. Розглянемо найпопулярніші типи.
Шипрові
Вони свіжі, класичні, холодні, з відтінками землі та моху. Раніше головним інгредієнтом для таких парфумерних продуктів був дубовий мох, проте зараз використовують альтернативу — лабданум. Шипрові аромати підходять для щоденного носіння, особливо якщо чоловік працює у діловій сфері. Вони дуже пасують до класичного костюма.
Дерев'янисті
Ці аромати гіркі, димні, терпкі. У відтінках — теплий запах кори, деревини, моху. Головну ж роль грають ноти кедра, пачулі, сандалу, кипариса. Ці композиції заведено вважати універсальними, адже їх можна носити як на роботу, так і на розваги. Проте, звичайно, все залежить від інших компонентів стилю чоловіка.
Шкіряні
Це теплі аромати з натуральним, тваринним, гіркуватим запахом, з відтінками дубленої шкіри та замші. Такі духи мають дороге та статусне звучання, тому підходять переважно для вечірнього носіння. Їх можна дарувати чоловікам солідного віку, які багато чого досягли та знають, що їм потрібно від життя.
Фужерні
Такі парфуми свіжі, зелені, легкі, з відтінками лісу. Їх основні ноти — це дубовий мох, кумарин та лаванда, які у комбінації створюють запах папороті. Маленький секрет: якщо ви обираєте чоловічий аромат на подарунок, але мало знаєте про адресата, даруйте саме фужерні духи. Вони підійдуть у 100% випадків. Їх приємно носити у міжсезоння та влітку. Вони чудово доповнюють образ сучасної активної людини.
Цитрусові
Це сімейство свіжих, солодких, прозорих, соковитих ароматів. Нескладно здогадатися, що основними нотами є лимон, апельсин, грейпфрут, мандарин, танжерин та лайм. Для цитрусових парфумів характерне яскраве звучання, і максимально вони розкриваються у теплі пори року. Такі аромати радять чоловікам, які надають перевагу активному образу життя.
Як вибрати чоловічий парфум: загальні поради
Парфум для чоловіка — це не лише джерело приємного запаху. Це — частина його образу. Адже з часом чоловіка будуть асоціювати з ароматом, який він зазвичай носить. Духи, парфумована або туалетна вода роблять необхідний акцент, доповнюють харизму. Тож правильний вибір надзвичайно важливий.
В першу чергу треба враховувати ситуацію: парфум для щоденного носіння має бути легким та м’яким (фужерним, цитрусовим), а зимовий аромат може бути пряним або дерев’янистим. Вечірні духи можуть бути насиченими та зі стійким шлейфом (шкіряні або навіть східні). Влітку треба носити більш шлейфові та стійкі аромати, аніж взимку. Проте в теплі сезони краще обирати туалетну воду, а зимою — духи або парфумовану воду.
Радимо купувати дорогу продукцію від відомих парфумерних домів. Вона не лише статусна, але й справді дуже якісна. Як не помилитися при виборі? Якщо ви замовляєте вперше, оберіть формат тестера. Він коштує дешевше і дає можливість повною мірою оцінити продукт.